Утрински Весник
Македонија

Кумановец загина од струен удар во фабрика

Запрежно возило удрило во жена на пешачка патека

Работник од Куманово загина од струен удар.

dobivaj vesti na viber

МВР објави дека несреќата се случила во текот на вчерашниот ден, а станува збор за 44-годишен кумановец со иницијали Д.Г. кој во моментот бил во фабрика.

Тој бил пренесен во Општата болница Куманово, каде лекар констатирал смрт.

Извршен е увид, а телото предадено на семејството.

Можете да прочитате

Петровска и словенечкиот министер за одбрана Шарец го потпишаа новиот Договор за одбранбена соработка

Приведено лице од Студеничани за бесправно градење

Шаќири: Со размена на искуства, државата и регионот забрзано се интегрираат во глобалниот образовен простор