Утрински Весник
Спорт

Манчестер Јунајтед против Севилја во четврт-финалето на Лига Европа

Манчестер Јунајтед против Севилја во четврт-финалето на Лига Европа
Ss2

Англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед ќе се сретне со Севилја во четврт-финалето на Лигата на Европа. Јувентус ќе игра против Спортинг Лисабон, кој успеа да го елиминира Арсенал, а Баер Леверкузен ќе ги одмери силите со Унион Сен Жилоа.

dobivaj vesti na viber

Интересен е дуелот меѓу Феенорд и Рома, кој е реприза од финалето во Конференциската лига на УЕФА, а славеше италијанскиот тим.

300x250 (7)

ДВОЈКИ ЗА ЧЕТВРТ-ФИНАЛЕ ВО ЛИГА ЕВРОПА

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД – СЕВИЛЈА

ЈУВЕНТУС – СПОРТИНГ ЛИСАБОН

БАЕР ЛЕВЕРКУЗЕН – УНИОН СЕН ЖИЛОА

ФЕЕНОРД – РОМА

ДВОЈКИ ЗА ПОЛУФИНАЛЕ ВО ЛИГА ЕВРОПА

ЈУВЕНТУС/СПОРТИНГ ЛИСАБОН – МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД/СЕВИЛЈА

ФЕЕНОРД /РОМА – БАЕР ЛЕВЕРКУЗЕН/УНИОН СЕН ЖИЛОА

Ss1

Можете да прочитате

Арсенал пукна „петарда“ во мрежата на Челзи

Албански стратег кој со Шкендија беше шампион во мак-фудбалот е нов тренер на Шкупи

(Видео) Браќата на Јокиќ натепаа навивач на трибина