Утрински Весник
Македонија

Се запали една од галиите во Вардар

Се запали една од галиите во Вардар

Пожар избувнал рано утрово на една од галиите во Вардар.

dobivaj vesti na viber

Според информации од МВР, утрово во 03.57 часот било пријавено дека на подрачјето на Центар настанал пожар на објект – брод, сопственост на Град Скопје.

Пожарот бил изгаснат од страна на Бригадата за противпожарна заштита.

Повредени лица нема, а увид врши увидна екипа од СВР Скопје.

Можете да прочитате

Од „Ќе видиш што ќе ти се случи“ до сечење гуми од автомобил – градоначалникот на Штип за заканите: Мислев ќе помине

ВМРО-ДПМНЕ по изјавата на Касами: Тетово е срцето на Македонија и никогаш нема да биде центар само на една заедница

Градоначалникот на Тирана, Ерион Велиај стана почесен граѓанин на Гостивар