Утрински Весник
Спорт

Левандовски „удри“ по шпанските судии

Левандовски „удри“ по шпанските судии

Најдобриот стрелец на Барселона, Роберт Левандовски, упати жестоки критики на сметка на судењето во Ла Лига. Смета дека судиите „го убиваат фудбалот во Ла Лига“.

dobivaj vesti na viber

„Ла Лига не е напаѓачка лига и воопшто не е атрактивна. Шпанските судии се тие кои ја убиваат лигата“, беше брутално искрен Левандовски во интервју за полските медиуми.

Овие зборови сигурно нема да им се допаднат на раководството на Ла Лига, но и на судиите.

Левандовски минатата сезона постигна 23 гола на 34 натпревари, во новата, постигна еден гол во првите три натпревари.

Можете да прочитате

(ВИДЕО) Серхио Рамос си даде автогол, Барса ја победи Севилја

(ВИДЕО) Борусија Дортмунд го победи Хофенхајм

Лисандро Мартинез ја обнови повредата, го чека долга пауза