Утрински Весник
Македонија

Битолчанец украл накит од Австралијка, приведен е од полицијата

Полицијата приведе крадец во Скопје, одземеното вратено на сопственичката
300x250 (7)

Денеска (02.09.2023) во Битола, полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола го лишиле од слобода И.М. (19) од Битола. Тој се сомничи дека денеска одзел накит од Е.В од Австралија, со престој во Битола.

dobivaj vesti na viber

Лицето било приведено во Полициската станица Битола и во службен разговор го признало делото. Одземеното било пронајдено и вратено на сопственикот. По целосно документирање на случајот против И.М. ќе биде поднесена соодветна пријава.

300x250 (7)

 

Ss1

Можете да прочитате

Спасовски: Новогодишен пакет од 100 евра за пензионерите, пензионерска картичка со попусти

Стевановиќ: СДСМ нема да се откаже од европска иднина и од држава во која има функционално владеење на правото

Даштевски: Гласањето помина мирно – 24info.mk