Утрински Весник
Спорт

Крос сака да ја заврши кариерата

Крос сака да ја заврши кариерата

Шпанските медиуми често потсетуваат на ситуацијата со договорите на играчите на Реал Мадрид, а во тој контекст најмногу внимание посветуваат на иднината на Лука Модриќ и Тони Крос.

dobivaj vesti na viber

Дввајцата фудбалери една деценија се незаменливи во редот за врска. Нивните договори истекуваа на крајот од актуелната сезона.

Иако дел од медиумите пишуваат дека прашање на денот е кога тие ќе ги продолжат договорите со Реал, работите не се таткви како што сакаат да ги престават.

Модриќ наводно ги налутил сите во клубот со одлуката да не за пензионира од националниот тим, додека за Крис тврдат дека размислува да стави крај на кариерата.

Германецот минатата година одби да го продолжи договорот. Наводно немал повеќе нотиви да игра фудбал.

Крос пред девет години пристигна во Реал за 25 милиони евра од Баерн и со мадридскиот клуб освои 18 трофеи, од кои четири Лига на шампиони и три во Примера.

Можете да прочитате

Зинченко благодарен на Уфа, но не сака ниту да го спомене името Русија

Како пилешкото кари ја „десеткуваше“ холандската репрезентација

Англиските играчи шокирани од изведбата на нивната химна