Утрински Весник
Магазин

(Видео) Хали Бејли одушевува во официјалниот трејлер за „Малата сирена“

(Видео) Хали Бејли одушевува во официјалниот трејлер за „Малата сирена“

„Дизни“ ги одведе гледачите под морето во својот официјален трејлер за „Малата сирена“.

dobivaj vesti na viber

Претставен во текот на 95. доделување на „Оскарите“, во трејлерот има многу навестувања на оригиналниот анимиран филм, како, на пример, Ариел го спасува принцот Ерик од бродолом, конфронтацијата на Ариел со татко ѝ, кралот Тритон, првата средба на принцезата сирена со морската вештерка Урсула и моментот кога, конечно, ќе го добие својот прв пар нозе.

Повеќето, ако не и сите овие визуелни слики, се придружени со волшебната изведба на Хали Бејли на Part of Your World, култна песна од „Малата сирена“.

Можете да прочитате

(Видео) „Џон Вик: Поглавје 4“ доби најдобри рецензии во серијалот

Семејна драма кај Трампови поради аферата „Порноѕвезда“ – Иванка нема да го брани татка си

Колин Фарел и Кели повеќе не се заедно