Утрински Весник
Македонија

Кривична против скопјанец, снимил експлицитно видео од малолетничка и го покажувал на семејството и соучениците

Кривична против скопјанец, снимил експлицитно видео од малолетничка и го покажувал на семејството и соучениците

СВР Скопје поднесе кривична пријава против 18-годишниот А.Д. од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „прикажување на порнографски материјал на дете“ и „производство и дистрибуција на детска порнографија“, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– Во јануари 2023 година, пријавениот со закана направил видео запис со експлицитна содржина од малолетничка, по што преку мобилни апликации го споделил записот на нејзиното семејство и соученици, соопшти МВР.

Можете да прочитате

(Видео) Стоилковски: Дали Артан Груби ја уортачи Македонија со бугарски мафијаш, кој се наоѓа во притвор?

Лица од Битолско фатени додека сечеле доводен бакарен кабел за напојување со електрична енергија

Почнува новата редовна авиолинија Скопје – Љубљана