Утрински Весник
Македонија

Ковачки и ВМРО-ДПМНЕ ја промашија изборната единица, дали знаат кој кандидат е носител на ИЕ 2?

Whatsapp Image 2024 04 21 At 21.35.30.jpeg

На ВМРО-ДПМНЕ им стана редовна пракса да прават гафови.

На рекламен билборд осамна Ковачки кој неговата партија го предложи за носител на листа на Изборна единица 3, а на билбордот стои дека тој ја претставува Изборна единица 2.

Дали самата партија, ВМРО-ДПМНЕ не знае кои кандидати ги предложиле за која Изборна единица? Изгледа ова е само продолжение на изгубеноста на ВМРО-ДПМНЕ, после она на нивната кандидатка за претседател Силјановска која не знаеше во кој град се наоѓа, среде кампања

Можете да прочитате

Меџити: Тројца-четворица пратеници од Европскиот фронт ќе бидат дел од новото мнозинство

Уставниот суд денеска избира претседател

Османи во Прага на неформален НАТО министерски состанок