Утрински Весник
Македонија

Ахмети му порача на Мицкоски да внимава што зборува !

Screenshot 2024 04 21 224801.png

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети вечерва од митингот на плоштадот Македонија во Скопје му порача на првиот човек на опозициската ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски да внимава што зборува. Како што јави ТВ 21 Ахмети му возвратил на Мицкоски со овие зборови: -Јас патував малку подолго и одвај чекав да дојдам тука кај вас за да му кажам неколку зборови на Христијан Мицкоски. Христијан Мицкоски е пораснат со гурабии, Христијан Мицкоски е пораснат со кекси. Јас сум пораснат во кула од камен што три пати е изгорен од поробувачите. Христијан, народот мој вели дека камен по камен се гради тврдината, збор по збор започнува бељата, не започнувај беља. Не започнувај беља и бирај ги зборовите, уште си млад и устата млеко ти вади, рече Ахмети.

Можете да прочитате

Забрчанец: Регионалната соработка на Западен Балкан е можна само ако опстојат доволен број прогресивни политички претставници и лидери

Двајца крадци украле автомобил во Битола, полицијата ги уапси

Меџити: Тројца-четворица пратеници од Европскиот фронт ќе бидат дел од новото мнозинство