Утрински Весник
Спорт

Комити ги нападнале Лозари, им одзеле транспаренти

Комити ги нападнале Лозари, им одзеле транспаренти

Голем инцидент му претходеше на неделниот натпревар во фудбалскиот шампионат на Македонија меѓу Тиквеш и Вардар.
Завчера вечерта, навивачите на Вардар, Комити, ги напднале навивачите на Тиквеш, Лозари.

dobivaj vesti na viber

Инцидентот се случил во салата „Јасмин“ во Кавадарци, каде Лозари подготвувале кореографија за неделниот натпревар.

„Лидер“, пишува дека во инцидентот биле користени тврди предмети и пиротехника. Комитите со неколку возила притигнале во Кавадарци. Ги нападнале навивачит на Тиквеш и одзеле навивчки реквизити.

Комитите на социјалните мрежи се пофалија со пленот.

Безбедностите камери на слата „Јасмин“ го снииле инцидентот. МВР најави повеќе детали за инцидентот.

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања