Утрински Весник
Македонија

Уапсен тетовец, ја истепал својата 23-годишна сестра

Семејно насилство во Гостивар

Полициски службеници на СВР Тетово, вчера, околу 17.10 часот, го лишиле од слобода 24-годишниот тетовец Ч. А, кој бил пријавен од 23-годишната сестра дека во семејната куќа физички ја нападнал, извести СВР Тетово.

dobivaj vesti na viber

„Тој е задржан во Полициската станица Тетово и се расчистува и документира случајот по што против пријавениот ќе следува соодветен поднесок“, додаваат од СВР Тетово.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран