Утрински Весник
Македонија

Возило излетало од патот Куманово – Скопје, три лица завршиле со повреди

Возило излетало од патот Куманово – Скопје, три лица завршиле со повреди

Вчера, во 14.35 часот, во СВР Куманово било пријавено дека на автопатот Куманово – Скопје, во атарот на с. Агино Село, Кумановско, патничко возило „сеат толедо“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Ч. М. (63) од Куманово, излетало надвор од коловозот.

dobivaj vesti na viber

Во несреќата тешки телесни повреди добил возачот, а телесни повреди добиле тројца сопатници, Г. Ј. (58) од Куманово, З. В. (60) од с. Проевце, Кумановско и Л. Ј. (63) од с. Доброшане, Кумановско, констатирани во Општата болница во Куманово.

Извршен бил увид од екипа на СВР Куманово.

Можете да прочитате

Бендевска: Преговорите меѓу ЗНАМ и ВМРО ДПМНЕ се во финална фаза

Паника во летот од Цирих кон Скопје принудно вратен назад во авионот удрил гром

Петровска: ВМРО-ДПМНЕ е против „Северна Македонија“ а го избриша „Република Македонија“ од својот Статут