Утрински Весник
Култура

Кино на отворено со филмот „Панкот не е мртов“ утре во Градскиот парк

Кино на отворено со филмот „Панкот не е мртов“ утре во Градскиот парк

Како дел од богатата културна понуда во рамките на кандидатурата за Скопје – Европска престолнина на културата 2028, утревечер (2.9.2023 година, сабота), на добро познатата локација кај езерцето, во првиот дел од Градскиот парк, организираме филмска вечер на отворено со проекцијата на хитот „Панкот не е мртов“.

dobivaj vesti na viber

Филмот „Панкот не е мртов“ од режисерот Владимир Блажевски ќе почне во 20 часот.

Бесплатните кинопроекции на отворено ја збогатија културната понуда во топлите летни вечери и го привлекоа вниманието на многу граѓани што го посетуваат Градскиот парк и уживаат со проекциите на македонски филмови.

Можете да прочитате

Се заострува режимот за градби во старото градско јадро на Охрид 

Костадиновска-Стојчевска: Со отворена соработка со УНЕСКО и заеднички активности ќе го штитиме природното и културното наследство во Охрид

19 романи избрани во првата селекција за наградата „Роман на годината“