Утрински Весник
Македонија

Казнети 116 возачи во Скопје, 15 без возачка

36 санкции за непропуштање пешаци на пешачки премин

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (29.11.2022) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

dobivaj vesti na viber

На територија на град Скопје изречени се вкупно 116 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина пет санкции, 15 мерки возење без возачка дозвола, пет санкции за нерегистрирани возила.

Изречени се пет мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло), шест санкции за користење мобилен телефон при возење…

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемат безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесат за посигурни патишта.

Можете да прочитате

(Видео) Стоилковки: Функционерите од власта да одговорат зошто се фотографирале со бегалецот од затвор

„Виз ер“, „Луфтханза“ и „Ејџиан ерлејнс“ доставија понуди на тендерот за субвенции за нови летови

Бугарското МНР со нота ќе бара да им се обезбеди пристап на Бугарите на 4 февруари