Утрински Весник
Спорт

Каспер Руд елиминиран од Индијан Велс

Каспер Руд елиминиран од Индијан Велс

Продолжува егзодусот на фаворити на Индијан Велс. По поразот на вториот носител Стефанос Циципас, од турнирот многу рано заминува и третиот носител, Каспер Руд.

dobivaj vesti na viber

Норвежанецот неочекувано загуби од чилеанскиот тениер Кристијан Гарин со 2:0 во сетови (6:4, 7:6).

Гарин беше неверојатен, имаше 27 „винери“ и успеа да елиминира четвртиот тенисер на АТП – листата.

Можете да прочитате

Фулкруг двоен стрелец за Германија против Перу

Реновираната Шпанија блесна против Норвешка, Велс ја изненади Хрватска на „Пољуд“

Ново признание за Меси, репрезентативната база на Аргентина ќе го носи неговото име