Утрински Весник
Македонија

Изграден нов паркинг-простор и почеток на нови инфраструктурни проекти во општина Аеродром

Изграден нов паркинг-простор и почеток на нови инфраструктурни проекти во општина Аеродром

Инвестициите во инфраструктурата сериозно ја менуваат сликата на Аеродром и го олеснуваат урбаното живеење во општината. Општина Аеродром ги препознава потребите на граѓаните, а инвестициите во капитални и инфраструктурни проекти се одговор на најважните локални предизвици со кои се соочуваа тие.

dobivaj vesti na viber

Во рамките на градежната офанзива во текот на овој месец финализира изградбата на нов паркинг-простор со капацитет од 60 паркинг-места наменет за граѓаните во Мичурин и Стар Аеродром, а во следниот период ќе почне реализацијата на ваков проект на уште две локации во Аеродром.

Општината останува отворена за потребите и барањата на граѓаните. Следува период на интензивни инвестиции, кои ќе бидат чекор кон поубава општина со нови училишта и градинки, современа инфраструктура, нови паркови и зеленило и нов плоштад во Аеродром.

Можете да прочитате

Напад со остар предмет во автобус во Скопје

На 6ти февруари ќе започнат преговорите за инфраструктурниот Коридор 8

Почина Гоце Камчев, основач и претседател на „КАМ маркет“