Утрински Весник
Македонија

Изгаснат пожар во канцелариите на Хидрометеоролошки завод, повредени нема

Изгаснат пожар во канцелариите на Хидрометеоролошки завод, повредени нема

Во текот на вчерашниот ден во 08.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во канцелариите на Хидрометеоролошки завод настанал пожар.

dobivaj vesti na viber

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита, а повредени лица нема. Увид бил извршен.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран