Утрински Весник
Спорт

Ивановски загуби во Србија од нискорангираниот Халијак

Ивановски загуби во Србија од нискорангираниот Халијак

Најдобриот македонски тенисер, Калин Ивановски не успеа да влезе во четврт-финалето на вториот турнир во Куршумлијска Бања, Србија, откако загуби во три сета со 4:6/6:1/3:6 од Белорусинот Микалај Халијак, кој е речиси 400 места подолу од него на АТП листата.

dobivaj vesti na viber

Ивановски, кој минатата недела ја освои титулата во двојки и загуби во финалето на првиот турнир во Србија, е на 459. место на АТП листата, додека Халијак е дури на 835. место.

Можете да прочитате

Алкараз го „збриша“ Циципас и закажа супер-полуфинале против Ѓоковиќ

Партизан ја доби „мајсторката“ со Цедевита Олимпија, ќе има ли финале против Звезда?

Ал-Итихад го потврди милионскиот договор за Карим Бензема