Утрински Весник
Македонија

Исчезна малолетна штитеничка од СОС Детско Село

Исчезна малолетна штитеничка од СОС Детско Село

17-годишна штитеничка од СОС Детско Село се оддалечила вчера од домот и повеќе не се вратила.

dobivaj vesti na viber

Според информации од МВР, вчера во 17.50 часот во Полициската станица Гази Баба од СОС Детско Село било пријавено дека од домот се оддалечила нивната штитеничка Р.И.(17).

Таа и досега во повеќе наврати се оддалечувала од домот и била враќана назад.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Можете да прочитате

Полициските униформи станаа тријазични

ДУИ се сретнаа да разговараат, Огнените ќе почекаат нивните теми да стасаат на ред

Кичево прослави 10 години „албанско владеење“, власта се уште молчи