Утрински Весник
Спорт

Шкендија со рутинска победа кај Скопје за враќање во борбата за титулата

Шкендија со рутинска победа кај Скопје за враќање во борбата за титулата

Шкендија стигна до 2:0 победа на гостувањето кај Скопје за трета победа едноподруго, со што тимот на Ќатип Османи се доближи на само еден поен до второпласираниот актуелен шампион Шкупи, како и на пет поени од лидерот Струга.

dobivaj vesti na viber

Аденис Шаља во 22. минута постигна убав гол за водство на гостите, за во 79. минута победата да биде потврдена со голот на Ералдо Чинари.

Фото: ФК Шкендија

Можете да прочитате

Дончиќ со 40 поени, Далас повторно со „скап“ пораз

Португалија и Италија со рутински победи против аутсајдери, Словачка со шок за БиХ

(Видео) По победата на Вардар, Чкембари испратени со специјалци и полициски возила од Аеродром