Утрински Весник
Македонија

И полициски хеликоптер во Батинци, се трага по убијците

Img 20240701 Wa0003.jpg

Утрово во скопско Батинци се случи убиство, при што е убиен 34-годишник, а неговиот брат 31 година се бори за живот на Клинички центар.

Регионот е надлетуван и од полициски хеликоптер кој трага по убијците.

Според информациите, убиените биле во џип Форд со италијански таблици, а во нив пукале две лица од возило Мерцедес, кои биле маскирани и веднаш се дале во бегство кон село Драчевица.

Можете да прочитате

Штип вечерва е обвиен во чад поради шумски пожар, да се избегнува присуство на отворено

Муцунски: Ќе го истражиме работењето на дипломатите во изминатиот период и ќе воспоставиме мрежа на стручни дипломати кои се грижат за интересите на државата

Полициските хеликоптери  исфрлија над 120 тони вода врз пожари