Утрински Весник
Спорт

Иџе Стефановски оствари триумф на трката во Португалија

Иџе Стефановски оствари триумф на трката во Португалија

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски – Иџе беше стигна до победа во својата категорија и класа на трката на патеката „Рампа да Фалпера“ во Брага, Португалија.

dobivaj vesti na viber

Тој со својот автомобил „Hyundai i30 TCR“ постави време од 2:12.780 и за две секунди беше побрз од најблискиот конкурент за првото место.

Иџе втора година по ред триумфално се враќа од Брага.

 

Можете да прочитате

(Видео) Среќна „седумка“ за Севилја во Лига Европа, прв пораз во финале за Мурињо!

(Видео) „Ајронмен“ Ѓоковиќ со нова победа во Париз

Македонија со одлична победа над Белгија во Златната европска лига