Утрински Весник
Спорт

(ВИДЕО) Наполи во завршницата го надигра Интер

(ВИДЕО) Наполи во завршницата го надигра Интер

Новиот италијански првак Наполи славеше против Интер со 3:1 на дербито што се одигра на стадионот „Диего Армандо Марадона“. Гостите од 41.минута беа со фудбалер помалку откако беше исклучен Роберто Галјардини поради два жолти картони.

dobivaj vesti na viber

Андре Замбо Ангиса донесе водство за Наполи во 67.минута, а израмни Ромелу Лукаку во 82.минута.

Сепак, „наполитанците“ во финишот успеаја да стигнат до победа. Џовани Ди Лоренцо во 85.минута постигна втор погодок за Наполи, а триумфот го завери Џанлука Гаетано во судиското продолжение.Можете да прочитате

Алкараз го „збриша“ Циципас и закажа супер-полуфинале против Ѓоковиќ

Партизан ја доби „мајсторката“ со Цедевита Олимпија, ќе има ли финале против Звезда?

Ал-Итихад го потврди милионскиот договор за Карим Бензема