Утрински Весник
Спорт

Фудбалската ѕвезда го повреди коленото, по се изгледа сезоната за него е завршена

Играчот од средниот ред на француската репрезентација и на Астон Вила Бубакар Камара (24) го повреди коленото и очигледно сезоната за него е завршена, а под знак прашалник е и неговиот настап на Европското првенство во Германија.

Камара заработи сериозна повреда на лигаментите на коленото на натпреварот против Манчестер Јунајтед“, објави Вла.

„Состојбата на Камара ќе биде појасна по дополнителни консултации со специјалистот за колено“, се додава.

Можете да прочитате

Арсенал останува во чекор со Ливерпул и Манчестер сити

Кејн го спаси Баерн, Елмас одигра неколку минути во тимот на Лајпциг

Фоден го спаси Манчестер сити на гостувањето кај Борнмут