Утрински Весник
Македонија

Фирна од Штип измамила маж за 9.900 денари: Нарачал производ преку социјална мрежа, па го вратил за замена – случајот заврши во МВР

Policija 2.jpg

На 09.07.2024 во 12.10 часот во СВР Тетово, 53-годишен тетовец пријавил дека бил измамен со 9.900 денари од правен субјект со седиште во Штип.

-Тој со одговорните контактирал преку социјална мрежа и преку мобилен телефон и од нив нарачал производ, кој откако му бил доставен забележал дека не соодветствува со нарачаниот. Според пријавеното, тој го вратил производот со цел да му го заменат, но ниту го добил тоа што го барал, ниту успеал да воспостави повторна комуникација со одговорните, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можете да прочитате

Штип вечерва е обвиен во чад поради шумски пожар, да се избегнува присуство на отворено

Муцунски: Ќе го истражиме работењето на дипломатите во изминатиот период и ќе воспоставиме мрежа на стручни дипломати кои се грижат за интересите на државата

Полициските хеликоптери  исфрлија над 120 тони вода врз пожари