Утрински Весник
Свет

Евакуирана зоолошката градина во Санкт Петербург поради дојава за бомба

233000 Profimedia 0852929659 S.jpg
300x250 (7)

Посетителите и вработените во зоолошката градина во Санкт Петербург денеска се евакуирани поради дојава за бомба, соопшти прес-службата на зоолошката градина.

„Зоолошката градин во Санкт Петербурга доби дојава за бомба. Сите служби се информирани, а посетителите и вработените се евакуирани“, се вели во соопштението.

Ss1

Се додава дека истрагата е во тек. Зоолошката градина е лоцирана во центарот на Санкт Петербург, зафаќа површина од четири хектари и е една од најстарите зоолошки градини во Русија.

Ss1

Можете да прочитате

Повеќе од 34 илјади загинати Палестинци во Појасот Газа

(ВИДЕО)Во Турција приведени 36 лица осомничени за поврзаност со „Исламска држава“

Земјотрес со јачина од 4,5 степени ја погоди Турција