Утрински Весник
Македонија

Eнес Исени кој беше убиен во „Шиша бар“ избегал од Холандија каде му се судело за убиство

Eнес Исени кој беше убиен во „Шиша бар“ избегал од Холандија каде му се судело за убиство

Енес Исени, еден од двајцата убиени во „Шиша бар“ во старата скопска чаршија, избегал од судење за убиство во Холандија.

dobivaj vesti na viber

Холандските медиуми објавија дека Исени бил осомничен дека пред две години бил дел од убиство во Берген ан Зе, кога убиен бил Колумбиец во врска со продажба на „лажен кокаин“.

Исени бил еден од деветмината осомничени за убиството, по што избегал во Македонија.

Исеини заедно со Јетон Кривањева беа убиени на почетокот на месецот во „Шиша бар“ во Старата скопска чаршија.

Можете да прочитате

Сообраќајка во скопски Аеродром

Апелација одлучи за „Плацеви на Водно“: Мијалков ослободен од затвор, Груевски треба да одлежи седум години

(Видео) Четири вреќи со марихуана вредни околу 100.000 евра запленети од полицијата, дилерите при бегство оштетиле полициско возило