Утрински Весник
Спорт

Две промени во шпанската репрезентација

Две промени во шпанската репрезентација

Селекторот на Шпанија Луис Де Ла Фуенте ги повика Феран Торес и Jeреми Пино да ги заменат повредените Марко Асенсио и Дани Олмо.

dobivaj vesti na viber

Тие ќе бидат новите лица за дуелот меѓу Шпанија и Кипар во квалификациите за ЕП.

Асенсио и Олмо се повредија на дуелот против Грузија, во кој Шпанија победи на гостински терен со 7:1.

Фудбалерот на Пари Сен Жермен Асенсио заработи повреда на стапалото, додека Олмо од Лајпциг беше погоден во коленото.

Шпанскиот фудбалски сојуз денеска преку соопштение истакна дека „по соодветните лекарски прегледи“ е одлучено двајцата напаѓачи да го пропуштат дуелот против Кипар.

Можете да прочитате

(ВИДЕО) Серхио Рамос си даде автогол, Барса ја победи Севилја

(ВИДЕО) Борусија Дортмунд го победи Хофенхајм

Лисандро Мартинез ја обнови повредата, го чека долга пауза