Утрински Весник
Спорт

Денвер Нагетс се во криза – Пораз во „Медисон Сквер Гарден“

Денвер Нагетс се во криза – Пораз во „Медисон Сквер Гарден“

Кошаркарите на Денвер Нагетс запишаа уште еден пораз, петти во последните шест натпревари. Нагетс загубија од Њујорк Никс во „Медисон Сквер Гарден“ со 116:110.

dobivaj vesti na viber

Натпреварот во храмот на кошарката, Никс го решија во последните две минути, кога со серија 8:2, стекнаа недостижна предност 114:110.
Двата тима имаа свои добри периоди на игра и Никс и Нагетс во еден момент имаа предност од 13 поени.

Џамал Мареј беше најефикасен играч во двата тима со 25 поени, Никола Јокиќ имаше 24 поени, 10 скока и осум асистенции, но и шест загубени топки.

Во победничкиот табор, Џејлем Брансон исто така постигна 24, Ар-Џеј Барет имаше 21, додека Џулиус Ранд постигна 20 поени, со седум скока и четири асистенции.

Денвер се уште се лидери на Западот со 47 победи и 24 порази, додека Никс имаат 42 победи и 30 порази и се петти во Источната конференција.

Утре Денвер Нагетс ќе одиграат уште еден натпревар во Њујорк, но во салата на Бруклин Нетс.Можете да прочитате

Лука Модриќ влезе во игра и по шест минути со гол му донесе победа на Реал

Ливерпул го победи Челзи и го освои трофејот во Лига купот

(ВИДЕО) По тежок директен судир со глави играчот на Бордо заврши во кома