Утрински Весник
Македонија

Дел од населба Лисиче утре ќе остане без вода

Градот Салцбург ја исклучува топлата вода за децата во училиштата

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЈП Водовод и канализација – Скопје, ги известува граѓаните дека, на ден 23.05.2023 година (вторник):

dobivaj vesti na viber

Поради изведување на водоводен приклучок на водоводна мрежа на ул. Мите Богоевски, од 09:00 часот до завршување со работните активности, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од дел од улиците: Мите Богоевски и Жорж Бизе.

Овие улици се во населба Лисиче, општина Аеродром.

Можете да прочитате

Судски совет му врати на Пендаровски по критиките: Тоа се нивни видувања

Јаневски до Арсовска: Добивте покачување над 70 илјади денари, земате плата над 2.500 евра, не работите ништо и донесовте банкрот

Намалена затворската казна на Марјан од “Доказ М”, дел за уцените ќе се суди одново