Утрински Весник
Македонија

Целосно затворање на патот Прилеп-Битола заради градежни активности

20240326182249 Big 730x400 46.webp.webp

АМСМ најави дека денеска ќе има времена измена на режимот на сообраќај на државниот пат Р1101 делница Прилеп – Битола со целосно затворање за сообраќај.

Делницата ќе биде затворена за сообраќај заради интезивирање на градежни активности за проектот „Санација на трупот на патот кај мост на река Шемница на Државен пат Р1101 км 85+903“, соопшти АМСМ.

Можете да прочитате

Ковачевски: Со ВМРО ДПМНЕ повторно ќе заглавиме во изолација

ДКСК препорача АСЈО да ја стави во мирување постапката за прием на 130 слушатели

Маричиќ: Важна промена, државните енергетски компании ќе станат сопственост на граѓаните