Утрински Весник
Спорт

Борче Костовски за наградата „8 Септември“: Срам да ви е АМС

Борче Костовски за наградата „8 Септември“: Срам да ви е АМС

Тренерот на македонскиот олимпиец Дејан Георгиевски, Борче Костовски, ја нападна Агенцијата за млади и спорт и Комисијата која одлучува за доделување на наградите „8 Септември“.

dobivaj vesti na viber

Тој вели дека како тренер на спортист кој единствен роден во Македонија освоил олимписки медал од нејзиното осамостојување заслужува да ја добие наградата, но дека повторно политиката вмешала прсти.

Борче Костовски реакцијата ја објави на социјалните мрежи.

Можете да прочитате

(ВИДЕО) Серхио Рамос си даде автогол, Барса ја победи Севилја

(ВИДЕО) Борусија Дортмунд го победи Хофенхајм

Лисандро Мартинез ја обнови повредата, го чека долга пауза