Утрински Весник
Македонија

Без струја делови до Скопје

Без струја објектите од индустриската зона на „Борис Трајковски“

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека денеска без електрична енергија ќе останат:

dobivaj vesti na viber

– Во периодот од 09:00 до 15:00 часот, дел од ул.Добромир Хрс ( општина Кисела Вода)

– Во периодот од 10:00 до 15:00 часот, Васил Главинов Ул. Фуштанска од бр. 90 до бр. 98 (општина Гази Баба)

– Во периодот од 09:00 до 14:00 часот, дел од корисниците во с.Мирковци с.Чучер и кај Чардак. (општина Чучер Сандево)

Можете да прочитате

(Видео) Јовев: Не сум жртва на политички реваншизам, почна како суета, но може да прерасне во политички пазар

(Видео) Адвокатот на Јовев: Причината за смената се исплатени дежурства од 2022 година без потпис од министерот што е навреда на здравиот разум

СДСМ со граѓаните во Центар и Сарај: Со изградбата на коридорите најмалку 600 милиони евра за домашните комапнии