Утрински Весник
Македонија

Облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места попладне ќе бидат пообилни

Облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места попладне  ќе бидат пообилни

Денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места попладне и во вечерните часови ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 7, а максималната ќе достигне од 12 до 18 степени.

dobivaj vesti na viber

Во Скопје времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, кои ќе бидат пообилни попладне и во вечерните часови.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе се спушти до 5, а максималната ќе достигне до 15 степени.

Во следните денови времето ќе биде претежно стабилно и релативно топло.

Можете да прочитате

Осуденици од Идризово тврдат дека затворски полицајци ги уценуваат

(Видео) Митева: Нови 3 милиони евра на тендер од Пановска за Пановски

„Форд“ излетал од патот во Битолско, повредени две лица