Утрински Весник
Спорт

Бетис со „минималец“ против Мајорка остануваат во лов на топ 4 пласман

Бетис со „минималец“ против Мајорка остануваат во лов на топ 4 пласман

Реал Бетис бргу се „опоравија“ од елиминацијата во Лига Европа од Манчестер јунајтед, победувајќи ги Реал Мајорка со 1:0 за да останат во сериозна трка за топ 4 пласман и место во ЛШ следната сезона.

dobivaj vesti na viber

Единствениот гол на мечот го постигна Борха Иглесијас на почетокот на второто полувреме, во 48. минута и тој беше доволно вреден за три поени за тимот на Мануел Пелегрини.

Бетис остануваат на петтото место на табелата, но сега израмнети со Реал Сосиедад на четвртото место со 45 поени, додека Мајорка е на 11. место со 32 поени.

Можете да прочитате

Фулкруг двоен стрелец за Германија против Перу

Реновираната Шпанија блесна против Норвешка, Велс ја изненади Хрватска на „Пољуд“

Ново признание за Меси, репрезентативната база на Аргентина ќе го носи неговото име