Утрински Весник
Политички Партии

Бесплатни прегледи од Клиниката „Жан Митрев“ за новороденчињата од општина Центар

Бесплатни прегледи од Клиниката „Жан Митрев“ за новороденчињата од општина Центар

Клиника Жан Митрев додели ваучери за педијатриски прегледи за секое новороденче од Општина Центар.

dobivaj vesti na viber

Како дел од меморандумот за соработка потпишан со Општина Центар ова е второ доделување ваучери за семејствата од оваа општина кои годинава добиле дете, откако во мај беа доделени 130 ваучери. Истото е продолжување на традиционалната активност со која што Клиника Жан Митрев придонесува за безгрижен и здрав развој на новороденчињата и ги советува родителите за понатамошниот правилен развој.

Секое новороденче ќе биде прегледано од педијатар специјалист и родителите ќе бидат советувани за понатамошна нега. Ваучерот може да се искористи во следните 3 месеци од доделувањето, потребно е само родителите да одберат термин кој најмногу им одговара и да закажат преглед за своето бебе. Бројот за закажување прегледи е 02/3091-484.

(ПР)

Можете да прочитате

Најголемата ИТ компанија во Македонија се ребрендира: Сеавус е сега Киншифт

Тимот што секогаш победува: вработените на Mozzart го обоија Крушево во сино-жолто

Пуштена во употреба најголемата онлајн-продавница во Македонија