Утрински Весник
Македонија

Автомобил удри во двајца пешаци во Струга

Скопјанец и беровчанец со повреди однесени во болница, судир меѓу „мерцедес“ и нисан“

Двајца пешаци се прегазени вчера од автомобил во Струга на улицата Партизанска.

dobivaj vesti na viber

Според информациите од полицијата, патничко моторно возило “мерцедес“ со струшки регистарски ознаки, управувано од Н.Б.Б.(55) од с.Лабуништа-струшко удрило во М.Ч.(54) и С.З.Ч.(53) двајцата од Струга.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил М.Ч., а со телесни повреди се здобила С.З.Ч., констатирани во Медицинскиот центар Струга.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Струга.

Можете да прочитате

Едукативен настан за подигнување на свесноста за лицата со дијабет – земјава сѐ уште без развиен концепт за менаџирање со дијабетес

66-годишен скопјанец почина од струен удар додека косел трева

„Се извинувам Кежаровски тука живее?“ – објавен трејлерот за документарниот филм за случајот „Ореше“ (видео)