Утрински Весник
Македонија

Автомобил прегази пешак на улица во Скопје

23-годишен скопјанец пронајден починат во фирма

Педесетгодишен скопјанец е прегазен синоќа од автомобил на улицата Ацо Шопов.

dobivaj vesti na viber

„Патничко моторно возило “фиат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Л.В.(23) од Скопје, удрило во Ц.Д.(50) од Скопје“, велат од МВР.

Пешакот се здобил со тешки телесни повреди и е пренесен во Градската општа болница “8-ми Септември“.

Извршен бил увид.

Можете да прочитате

Патот кон ЕУ гарантира демократски и економски развој, за борбата против корупцијата ни треба и поддршката на САД

Маричиќ: ВМРО-ДПМНЕ и Левица се две страни на еден ист медал и не гледам никаква разлика во нивните ставови

ВМРО-ДПМНЕ ќе понуди визија и сериозна програма, најавува Муцунски