Утрински Весник
Спорт

Алварез потпиша со „граѓаните“ до 2028 година

Алварез потпиша со „граѓаните“ до 2028 година

Аргентинскиот напаѓач Хулијан Алварез потпиша нов договор со Манчестер Сити, кој има важност до 2028 година. Раководстото на „граѓаните“ одлучи да му даде подобри услови на Алварез, за кого верува дека во иднина ќе биде еден од носителите на тимот. Тој дојде од Ривер Плата за 20 милиони евра, а оваа сезона е во втор план пред сѐ поради неверојатниот Ерлинг Халанд.

dobivaj vesti na viber

Сепак, Алварез беше одличен во дресот на Аргентина на Светското првенство во Катар каде докажа дека може да игра на врвно ниво.

Можете да прочитате

Дончиќ со 40 поени, Далас повторно со „скап“ пораз

Португалија и Италија со рутински победи против аутсајдери, Словачка со шок за БиХ

(Видео) По победата на Вардар, Чкембари испратени со специјалци и полициски возила од Аеродром