Утрински Весник
Македонија

62-годишен маж пронајден починат во неговата куќа, уапсен неговиот син

Возач и сопатничка повредени, со „голфот“ излетале од коловозот

Синоќа во 21.00 часот на подрачјето на Карпош полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода М.И.(33) од Скопје.

dobivaj vesti na viber

Полицијата постапила по пријава околу 12.50 часот според која во семејната куќа на подрачјето на Гази Баба бил пронајден починат неговиот татко Џ.И.(62).

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт и повреди од огнено оружје.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, а покрај починатиот биле пронајдени неколку чаури.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопштија надлежните.

Можете да прочитате

Преминот Деве Баир повторно прооден, МВР го поправи дефектот на системот

(ВИДЕО) Завршија строгите протоколи: полицијата дозволи пристап за сите до гробот на Гоце Делчев

Претседателот Пендаровски положи цвеќе по повод 151 годишнината од раѓањето на Гоце Делчев