Утрински Весник
Македонија

19-годишен прилепчанец тешко повреден во сообраќајна несреќа

Тетовка тешко повредена во сообраќајна несреќа

Деветнасетгодишник од Прилеп излета од патот во сообраќајна несреќа што се случи на улицата Свети Наум Охридски.

dobivaj vesti na viber

„Патничко возило „ауди“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Т.П.(19) од Прилеп, излетало од коловозот. Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во прилепската болница“, информираа од МВР.

Увидот го извршила полициска екипа.

Можете да прочитате

Патот кон ЕУ гарантира демократски и економски развој, за борбата против корупцијата ни треба и поддршката на САД

Маричиќ: ВМРО-ДПМНЕ и Левица се две страни на еден ист медал и не гледам никаква разлика во нивните ставови

ВМРО-ДПМНЕ ќе понуди визија и сериозна програма, најавува Муцунски