Утрински Весник
Магазин

ЗОО во Скопје има нов жител – алпака

Screenshot 2024 04 30 142737.png

Скопската Зоолошка градина се пофали со нов жител, преку социјалната мрежа „Фејсбук“. -Нашата алпака Фелиција стана мама по вторпат. Дина, која се роди во 2021 година, деновиве доби сестричка. За малото бебе се грижи целата фамилија на алпаки, пишува во објавата на социјалната мрежа. Во Зоолошката градина во Скопје, овој месец се роди и двогрба камила од фамилијата Бактријан

Можете да прочитате

Украдената слика на Тицијан, пронајдена на автобуска станица во Лондон

Американскиот натпревар во јадење хотдози во живо на Нетфликс

Четиригодишно девојче се здобило со изгореници додека пливалo во море во Грција