Утрински Весник
Македонија

Жител од Теарце со изгореници завршил во болница откако му се запалил домот

Pozarna Pozar.jpg

Пожар изби вчера во домот на 80-годишен маж од тетовско Теарце. Човекот се здобил со изгореници и бил пренесен во Клиничка болница Тетово за укажување на лекарска помош. Екипа од Територијалната противпожарна единица Тетово го изгаснала пожарот. Извршен е увид, а засега не е позната причината за пожарот.

Можете да прочитате

Мојсоска: Прв закон што ќе го поднесеме е Законот за една изборна единица

ВМРО-ДПМНЕ: Се уште нема конечен договор со ЗНАМ, разговорите се одвиваат во позитивен дух

МЕТЕО НАЈАВА И ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: И во следниот период многу нестабилно со чести врнежи и грмежи – Локално повторно ќе има појава на невреме