Утрински Весник
Македонија

Жичницата нема да работи в петок, ќе се врши редовен технички преглед

Жичницата нема да работи в петок, ќе се врши редовен технички преглед

В петок, 22.9.2023 година, жичницата нема да работи поради редовен годишен технички преглед, информираат од ЈСП.

dobivaj vesti na viber

Од сабота (23.9.2023 година) објектот ќе продолжи да работи вообичаено за овој период од годината, односно од 10 до 20 часот, при што во периодот од 19  до 19.30 часот е последно возење од долу кон врвот, односно во 19.45 часот е последно возење од врвот надолу.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран