Утрински Весник
Свет

Земјотрес во Грција

Земјотрес со јачина од 4,4 степени на границата меѓу Франција и Швајцарија, почувствуван и во Германија

Земјотрес со јачина од 5.2 степени е регистриран попладнево на Крит во Грција.

dobivaj vesti na viber

Според надлежните тој бил регистриран на длабочина од 2 километри а е на одалеченост од 46 километри од Ираклион еден од поголемите градови во Грција.

Засега нема информации за причинета штета или повредени.

Можете да прочитате

„Еколошка катастрофа, Чернобил, помор и поплави“ – последиците од рушењето на браната во Украина би можеле да бидат огромни

(Видео) Еди Рама ја зграпчи и ја бакна италијанската премиерка, опозицијата вели дека се однесувал како холивудска ѕвезда

Силен земјотрес ја погоди Романија, бил почувствуван и во Белград