Утрински Весник
Македонија

Заврши првиот дел од средбата во Охрид

Заврши првиот дел од средбата во Охрид

Заврши првиот дел од трилатералната средба меѓу српскиот претседател Александар Вучиќ, косовскиот премиер Албин Курти, како и претставници на Европската унија, во Охрид. По паузата, разговорите продолжија.

dobivaj vesti na viber

По таа средба, за која не се знае колку ќе трае, се очекуваат одвоени обраќања на српскиот претседател Александар Вучиќ и косовскиот премиер Албин Курти, а предвидено е и Борел да одржи конференција за медиумите.

Можете да прочитате

Апелација одлучи за „Плацеви на Водно“: Мијалков ослободен од затвор, Груевски треба да одлежи седум години

(Видео) Четири вреќи со марихуана вредни околу 100.000 евра запленети од полицијата, дилерите при бегство оштетиле полициско возило

Интервју со професор Горан Ајдински: УКИМ заслужува многу повеќе