Утрински Весник
Македонија

Загина маж од кратовско, со трактор излетал од патот

Две лица се тешко повредени откако со трактор излетале од пат во Пробиштип

Вчера околу 07.20 часот во Полициската станица Кратово било пријавено дека во атар на село Шлегово, кратовско, трактор „имт“ без регистарски ознаки, со приколка со кумановски регистарски ознаки, управуван од 68-годишниот А.Ј. од село Шлегово излетал од патот, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– На местото на несреќата возачот А.Ј. починал, а смрт констатирал од лекар од Здравствен дом Кратово, соопшти МВР.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициска станица Кратово, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството.

Можете да прочитате

Награда за млади квантитативни умови – „Славица Тодоровска”

Петровска за протераните руски дипломати: Работеле спротивно на дипломатските правила, сакале да се вмешаат во национални интереси

Петровска и словенечкиот министер за одбрана Шарец го потпишаа новиот Договор за одбранбена соработка