Утрински Весник
Македонија

За четири часа 61 казна за брзо возење на територија на СВР Битола

За четири часа 61 казна за брзо возење на територија на СВР Битола

Денеска (18.01.2023) во времето од 10:00-14:00 на територијата на СВР Битола спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 61 возачи.

dobivaj vesti na viber

Од нив 45 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 16 надвор од населено место. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

Можете да прочитате

(Видео) Во колона со полициска придружба Бугарите од граница тргнаа кон Скопје

Преминот Деве Баир повторно прооден, МВР го поправи дефектот на системот

ЗНМ: Односот на владините службеници е цензура