Утрински Весник
Спорт

Втор пораз за Македонија на ЕП во ракомет на песок

Втор пораз за Македонија на ЕП во ракомет на песок

Женската репрезентација на Македонија во ракомет на песок го забележа вториот пораз на Европското првенство во Назаре, Португалија.

dobivaj vesti na viber

По поразот од Украина, тимот на Златко Мојсоски загуби со идентични 0:2 во сетови и од селекцијата на Холандија.

Холанѓанките првиот сет го добија со 28:12, а вториот со 25:10, сето тоа за лесна победа.

Утре Македонија во последниот меч во групата ќе се сретне со домаќинот Португалија од 13 часот.

Можете да прочитате

Алкараз го „збриша“ Циципас и закажа супер-полуфинале против Ѓоковиќ

Партизан ја доби „мајсторката“ со Цедевита Олимпија, ќе има ли финале против Звезда?

Ал-Итихад го потврди милионскиот договор за Карим Бензема